Краща бібліотека 2020 року

Бібліотека – це книжковий храм, джерело ідей і скарбниця думок, що прокладають нам стежку у майбутнє. Головне завдання бібліотеки – цілеспрямовано працювати, розвивати інтерес користувачів до знань, відроджувати духовність, традиції українського народу і нашої громади, виховувати патріотизм і високі моральні якості. Щороку,  з  метою підвищення інтенсивності та  якості інформаційно-бібліотечної діяльності, представлення досягнень, визначення кращих інновацій, ідей, що сприяють ефективній роботі, утвердженню іміджу бібліотек, Івано-Франківська ОУНБ ім. І.Я. Франка ініціює конкурс «Краща бібліотека року».

Далее »

Районний конкурс

«Моя професія бібліотекар»… – за такою назвою проходив районний конкурс на краще есе серед бібліотечних працівників, присвячений Всеукраїнському дню бібліотек.

Багато на світі професій. Всі вони різні, але кожна необхідна, кожна потрібна людям.

Мета конкурсу-зібрати думки бібліотекарів про значення бібліотеки в їхньому житті.

В конкурсі прийняли участь 25 бібліотекарів.

Головна думка бібліотекарів, що в бібліотеки ( цю професію ) повинні приходити люди, виключно інтелігентні, І це, не рахуючи головного-вміння виховати інтерес до книги! Отже, сучасний бібліотекар-фахівець, це той, хто володіє інформацією з широкого спектру питань, що має хороший смак в плані художньої літератури, естет, оратор, лектор, організатор .

 

А також комунікабельність, креативність, комп’ютерна грамотність, педагогічний талант – і це, лише, мала частина того, що необхідно для роботи бібліотекаря, так вважають самі бібліотекарі.

Конкурс закінчився,зроблені підсумки. Перечитуючи матеріали, журі знайшло так багато щирих, добрих слів про бібліотеку від людей, які пов”язали з нею своє життя .Якщо люди так думають про свою роботу,то вони справжні фахівці ,а бібліотеки завжди будуть потрібні людям.

Сьогодні це одна з найскладніших і багатогранних професій. І формула успіху бібліотекаря найперше полягає у любові до своєї праці. Бібліотекар – це покликання душі.

Журі підвело підсумок і визначило переможців конкурсу:

Перше місце

  • Завідувач бібліотекою-філією с. Бистриця Василь Лавринович.

Друге місце

  • Завідувачка бібліотекою-філією с.Верхній Майдан Галина Токарук.
  • Завідувачка бібліотекою-філією с. Черник Надія Осташук.

Третє місце

  • Завідувачка бібліотекою-філією с.Молодків Галина Середюк.
  • Завідувачка бібліотекою-філією с. Тисменичани Галина Кушнірчук.

Дякуємо всім учасникам конкурсу та бажаємо творчого натхнення в роботі.

Далее »

Конкурс

З 1.02 по 1.08 .2020 року проходив районний конкурс на кращий плакат-мотиватор читання, спрямований на підвищення інтересу до книги, читання та бібліотеки, як місця інтелектуального дозвілля для місцевих громад, залучення потенційних читачів, підвищення престижу бібліотеки. Мета конкурсу – сприяння культурній соціалізації місцевих громад через залучення їх до читання та бібліотек засобами плакатного мистецтва, популяризації книги і читання.

Далее »

Бібліотеки – амбасадори цифрової освіти

В Україні, як і в усьому світі, із часом уся інформація буде переходити у цифровий формат. З метою пришвидшення цього процесу з 21 січня стартувала урядова програма «Дія. Цифрова освіта». Мета – подолання цифрової нерівності в Україні: планується навчити мінімум 6 млн українців цифровій грамотності за 3 роки. У Міністерстві цифрової трансформації зазначають, що запуск національної онлайн-платформи з цифрової грамотності — це історична подія, яка стане початком цифрового прориву України. До реалізації пректу активно залучено бібліотеки.

Далее »

День завідувачів філіями

В сучасному світі дедалі більшого значення набуває професіоналізм, прагнення до змін, отримання нових знань, тобто освіта протягом життя. Ефективне функціонування системи безперервної бібліотечної освіти забезпечує якісну діяльність книгозбірень, покращує імідж, сприяє впровадженню в практику роботи інновацій, забезпечує високий професійний рівень працівників, від чого залежить престиж професії в цілому. Методична служба Надвірнянської ЦРБ намагається інформувати працівників бібліотек про нові тенденції, напрями діяльності в сучасному вітчизняному та зарубіжному бібліотекознавстві, орієнтуватись на виклики часу, вимоги сьогодення.

Далее »

День професійного інформування

4 грудня в читальній залі центральної районної бібліотеки проведено День професійного інформування «Підводимо підсумки бібліороку 2019, окреслюємо завдання та пріоритети на рік 2020-й».

Директор ЦБС Галина Волошин наголосила на головних пріоритетах діяльності бібліотек в 2020-му році, озвучила виробничі питання. Завідувач методичного відділу Зіновія Заяць підвела підсумок діяльності ЦБС в минулому році, особливу увагу звернула на здобутки і проблемні моменти в роботі працівників бібліотек району, висвітлила тему звітності, акцентувала увагу на основних недоліках та помилках минулорічного звіту, вказала на важливі моменти при заповненні звітних форм.

Далее »

Вітаємо!

Завдання і напрямки діяльності бібліотек час від часу змінюються, додається щось нове і цікаве, вдало поєднуються добре зарекомендовані і випробувані часом форми роботи та нові.

З метою підвищення рівня особистого розвитку і культурної компетентності працівників бібліотек, розкриття їх творчого потенціалу, підвищення професійного рівня бібліотекарів району, пошуку цікавих інноваційних форм роботи, активізації діяльності бібліотек по популяризації книго читання, виявлення та поширення кращого досвіду роботи бібліотек, методичний відділ центральної районної бібліотеки ініціював районний конкурс на кращий сценарій публічного заходу «На гостину до бібліотеки» який проходив з 1 квітня по 1 грудня 2019 року.

Далее »

Семінар-практикум

В наш час без формування перспективного бачення своєї діяльності не буде поступу, розвитку, успіху. Тому сучасні бібліотеки визначають свою місію, орієнтуючись на інтереси реальних, віртуальних, потенційних користувачів, складають стратегічні плани розвитку, програми, концепції. Про стратегічне планування як процес довготривалого планування, стратегічний план як документ, опрацьований у рамках процесу стратегічного планування, етапи планування тощо йшлося в консультації провідного методиста Марти Кушнерчук під час семінару-практикуму «Планування роботи на 2020р.: інформуємо, радимо, пропонуємо» 1 листопада в читальній залі ЦРБ.

Далее »

Зональна школа

10 жовтня  на базі Надвірнянської районної бібліотеки для дітей ім. Ірини Яцури було  проведено зональну школу на тему: “Пошук і перспективи бібліотечної роботи з дітьми” з метою покращення бібліотечного обслуговування з корисувачами-дітьми в бібліотеках-філіях. Відкрила заняття зональної школи та надала консультацію “Основні критерії роботи бібліотек з користувачами-дітьми” заступник директора ЦБС по роботі з дітьми Марія Ткачук.

Далее »

Фотокрос – 2019: читання в об’єктиві

З метою формування позитивного іміджу бібліотек як сучасних закладів культури, соціокультурних, інформаційних, комунікативних центрів, привернення уваги до проблем читання  з лютого по вересень серед бібліотек ЦБС проходив конкурс «Фотокрос – 2019: читання в об»єктиві». Згідно Положення на конкурс треба було представити фотоальбом із світлинами, які відображають моменти відвідування бібліотеки, демонструють радість спілкування з книгою, відкритий доступ до книжкових фондів. Роботи оцінювались за критеріями: відповідність темі, оригінальність, художній рівень, дизайн, якість виконання.

Журі підвело підсумок і визначило переможців:

В номінації «Вхід до бібліотеки – вільний» – Тисменичанська сільська бібліотека-філія (завідувач Галина Кушнірчук);

В номінації «Читай, щоб світ зробити кращим» – Білоославська сільська бібліотека-філія (завідувач Надія Гринюк);

В номінації «В бібліотеці з книгою: спілкуємось і відпочиваємо» – Ліснотарновецька сільська бібліотека-філія (завідувач Леся Качанюк) та Зеленська сільська бібліотека-філія (завідувач Надія Осташук).

Змістовні, оригінальні світлини представили на конкурс бібліотеки-філії сіл Гвізд (завідувач Олександра Куца), Битків (завідувач Марія Брайк), Пасічна (завідувач Оксана Вінтоняк), Красна (завідувач Надія Бойко), Білозорина (завідувач Юлія Пилип»юк), Молодків (завідувач Галина Середюк), Черник (завідувач Надія Осташук), Камінне (завідувач Олена Носкова), Парище (завідувач Ярослава Василишин).

Дякуємо всім учасникам та бажаємо  творчого натхнення в роботі!

 

Блоковые шифры