Конкурс на краще есе «Наш найкращий читач»

З метою заохочення до читання, поширення позитивної думки про читання, привернення уваги громади до книги, бібліотеки, вшанування кращих читачів з 1.02.-31.05.2021 р. серед бібліотек Надвірнянської ТГ ініційовано конкурс на краще есе «Наш найкращий читач». Під час проведення конкурсу в бібліотеках було визначено рейтинг кращих читачів, представлено есе на конкурс в Надвірнянську ЦМПБ.

Далее »

Семінар «Екологопросвітницька діяльність публічних бібліотек»

Серед глобальних проблем людства одне з основних місць за своєю значимістю у розвитку цивілізації займають екологічні. Екологічна складова є одним з головних напрямів Концепції сталого розвитку, прийнятої ООН, тож сьогодні досить важливою є проблема екологічного просвітництва. Екологічна робота – один з трендів для бібліотек, однак слід активніше звернути на це  увагу.

Далее »

Методичний бібліомікс

Від того, наскільки бібліотекарі зможуть вписатись у нові умови життя, відповідати вимогам і запитам сучасних користувачів, змінити свій світогляд і форми роботи, залежить їх місце у майбутньому інформаційному світі. Місія професіоналів, що працюють з інформацією, – бути завжди на крок попереду, пізнавати нове і навчати інших. Цьому сприяють заходи з підвищення кваліфікації, які ініціює центральна міська публічна бібліотека для книгозбірень Надвірнянської ТГ. 5 травня в читальній залі бібліотеки відбулось чергове навчання в форматі креатив-лабораторії «БібліоПрофі».

Далее »

15 квітня на базі Цуцилівської сільської бібліотеки відбувся семінар-практикум «Практичні аспекти впровадження УДК в роботу бібліотек Переріслянської ТГ», в якому взяли участь працівники Надвірнянської міської центральної публічної бібліотеки: провідна методистка Марта Кушнерчук, бібліотекарка Тетяна Гладиш, редакторка каталогів Любов Кисляк на запрошення методистки КЗ «Переріслянський центр культури і дозвілля» Ольги Багрійчук.

Переведення бібліотечного фонду на універсальну десяткову класифікацію – це дуже важлива, структурована та кропітка праця, якій передує плідна підготовка та яка здійснюється продумано й поетапно. Ця робота потребує планомірності та певних спеціальних знань, багато часу та професійних навичок. Бібліотеки Переріслянської ТГ вже мають певні напрацювання в цьому, однак в процесі роботи виникають труднощі, питання, які потребують інколи колективного обговорення та прийняття рішень. Тож семінар став доброю нагодою в цьому. Разом поспілкувались щодо методики індексування документів, правильного визначення індексу кожної книги, згідно якого вона займе точне місце на полиці, про те, як паралельно переіндексувати кожну картку в бібліотечних каталогах, рівень деталізації та скорочення індексу УДК при класифікації фондів, особливості класифікації дитячої літератури, ведення картотек тощо. Тетяна Гладиш порадила колегам придбати книгу «Таблиця зіставлення індексів УДК і ББК» (видання Книжкової Палати України), яка допоможе в практичній роботі по перестановці фондів.

Лілія Щербан (Цуцилівська бібліотека), Марія Мельник (Гаврилівська бібліотека), Оксана Вінтонишин (Фитьківська бібліотека) поділились власним досвідом переводу фондів на УДК.

На завершення семінару провели практичне заняття по індексуванню книг та правильному опису.

Це вже другий семінар бібліотекарів Переріслянської ТГ, на який запрошено працівників з Надвірнянської МЦПБ. Ми вітаємо таку співпрацю, адже підвищення кваліфікації бібліотечних працівників, обмін досвідом роботи – запорука професійного зростання та вдосконалення знань і вмінь. Запрошуємо до співпраці колег з інших територіальних громад.

Методичний орієнтир

Підвищення кваліфікації бібліотечних працівників – це удосконалення, поглиблення знань, умінь, приведення їхнього фахового рівня у відповідність до сучасних вимог. З цією метою 6 квітня в приміщенні Надвірнянської міської  бібліотеки для юнацтва проведено чергове навчання бібліотекарів у форматі креатив-лабораторії «Бібліопрофі».

Начальник управління культури і туризму Надвірнянської ТГ Олександр Зварчук передав  бібліотекам 50 примірників поетичної збірки Ірини Яцури для дітей «Дитинства русявого світ» від міського голови Зіновія Андрійовича та окреслив завдання та напрями роботи бібліотек на найближчу перспективу.   Директорка ЦМПБ Галина Волошин у своєму виступі акцентувала увагу на виробничих питаннях, зокрема щодо комплектування, обліку та збереження книжкових фондів.

Провідна методистка Марта Кушнерчук поінформувала колег щодо законодавчо-правових ініціатив Міністерства культури та інформаційної політики в галузі культури, зокрема бібліотек на 2021 рік, про  Стратегію розвитку читання на 2021 –2025 роки «Читання як життєва стратегія», ознайомила   з Положеннями про конкурси «Книга і діти, екологія і світ»,  «Незалежна і єдина – моя Україна» (до 30-річчя Незалежності України), «Я і мої права» (до 25-річчя Конституції України), ініційовані Національною бібліотекою України для дітей спільно з партнерами, надала методичні поради щодо відзначення Всесвітнього дня книнги та авторського права, тижня молодіжної книги. Дальше спілкування проходило у формі дискусії «Бібліотеки і громада: долучитись і підтримати», в ході якої завідувачі бібліотеками обговорювали шляхи оновлення простору бібліотек, проблемні питання, плани роботи на наступний місяць, зокрема у віртуальному форматі.

Безперервна бібліотечна освіта, обмін досвідом роботи забезпечить  належний фаховий рівень, вміння грамотно реагувати на виклики сьогодення.

День завідувачів бібліотеками

«Новий формат – нові вимоги» – під таким лейтмотивом відбувся День завідувачів бібліотеками у Надвірнянській центральній публічній бібліотеці. З 1 січня 13 бібліотек увійшли у підпорядкування управління культури і туризму Надвірнянської міської ради.

У своєму виступі директор  бібліотеки Галина Волошин  проаналізувала діяльність бібліотечних установ за минулий рік та висвітлила  основні напрямки роботи бібліотек Надвірнянської територіальної громади на 2021рік з орієнтиром діяльності  на втілення в життя  Цілей сталого розвитку України, акцентувала увагу на бібліотечних фондах, їх проблемах та необхідності структурної реорганізації. Далее »

Краща бібліотека 2020 року

Бібліотека – це книжковий храм, джерело ідей і скарбниця думок, що прокладають нам стежку у майбутнє. Головне завдання бібліотеки – цілеспрямовано працювати, розвивати інтерес користувачів до знань, відроджувати духовність, традиції українського народу і нашої громади, виховувати патріотизм і високі моральні якості. Щороку,  з  метою підвищення інтенсивності та  якості інформаційно-бібліотечної діяльності, представлення досягнень, визначення кращих інновацій, ідей, що сприяють ефективній роботі, утвердженню іміджу бібліотек, Івано-Франківська ОУНБ ім. І.Я. Франка ініціює конкурс «Краща бібліотека року».

Далее »

Районний конкурс

«Моя професія бібліотекар»… – за такою назвою проходив районний конкурс на краще есе серед бібліотечних працівників, присвячений Всеукраїнському дню бібліотек.

Багато на світі професій. Всі вони різні, але кожна необхідна, кожна потрібна людям.

Мета конкурсу-зібрати думки бібліотекарів про значення бібліотеки в їхньому житті.

В конкурсі прийняли участь 25 бібліотекарів.

Головна думка бібліотекарів, що в бібліотеки ( цю професію ) повинні приходити люди, виключно інтелігентні, І це, не рахуючи головного-вміння виховати інтерес до книги! Отже, сучасний бібліотекар-фахівець, це той, хто володіє інформацією з широкого спектру питань, що має хороший смак в плані художньої літератури, естет, оратор, лектор, організатор .

 

А також комунікабельність, креативність, комп’ютерна грамотність, педагогічний талант – і це, лише, мала частина того, що необхідно для роботи бібліотекаря, так вважають самі бібліотекарі.

Конкурс закінчився,зроблені підсумки. Перечитуючи матеріали, журі знайшло так багато щирих, добрих слів про бібліотеку від людей, які пов”язали з нею своє життя .Якщо люди так думають про свою роботу,то вони справжні фахівці ,а бібліотеки завжди будуть потрібні людям.

Сьогодні це одна з найскладніших і багатогранних професій. І формула успіху бібліотекаря найперше полягає у любові до своєї праці. Бібліотекар – це покликання душі.

Журі підвело підсумок і визначило переможців конкурсу:

Перше місце

  • Завідувач бібліотекою-філією с. Бистриця Василь Лавринович.

Друге місце

  • Завідувачка бібліотекою-філією с.Верхній Майдан Галина Токарук.
  • Завідувачка бібліотекою-філією с. Черник Надія Осташук.

Третє місце

  • Завідувачка бібліотекою-філією с.Молодків Галина Середюк.
  • Завідувачка бібліотекою-філією с. Тисменичани Галина Кушнірчук.

Дякуємо всім учасникам конкурсу та бажаємо творчого натхнення в роботі.

Далее »

Конкурс

З 1.02 по 1.08 .2020 року проходив районний конкурс на кращий плакат-мотиватор читання, спрямований на підвищення інтересу до книги, читання та бібліотеки, як місця інтелектуального дозвілля для місцевих громад, залучення потенційних читачів, підвищення престижу бібліотеки. Мета конкурсу – сприяння культурній соціалізації місцевих громад через залучення їх до читання та бібліотек засобами плакатного мистецтва, популяризації книги і читання.

Далее »

Бібліотеки – амбасадори цифрової освіти

В Україні, як і в усьому світі, із часом уся інформація буде переходити у цифровий формат. З метою пришвидшення цього процесу з 21 січня стартувала урядова програма «Дія. Цифрова освіта». Мета – подолання цифрової нерівності в Україні: планується навчити мінімум 6 млн українців цифровій грамотності за 3 роки. У Міністерстві цифрової трансформації зазначають, що запуск національної онлайн-платформи з цифрової грамотності — це історична подія, яка стане початком цифрового прориву України. До реалізації пректу активно залучено бібліотеки.

Далее »

Блоковые шифры