Вітаємо!

Завдання і напрямки діяльності бібліотек час від часу змінюються, додається щось нове і цікаве, вдало поєднуються добре зарекомендовані і випробувані часом форми роботи та нові.

З метою підвищення рівня особистого розвитку і культурної компетентності працівників бібліотек, розкриття їх творчого потенціалу, підвищення професійного рівня бібліотекарів району, пошуку цікавих інноваційних форм роботи, активізації діяльності бібліотек по популяризації книго читання, виявлення та поширення кращого досвіду роботи бібліотек, методичний відділ центральної районної бібліотеки ініціював районний конкурс на кращий сценарій публічного заходу «На гостину до бібліотеки» який проходив з 1 квітня по 1 грудня 2019 року.

Далее »

Семінар-практикум

В наш час без формування перспективного бачення своєї діяльності не буде поступу, розвитку, успіху. Тому сучасні бібліотеки визначають свою місію, орієнтуючись на інтереси реальних, віртуальних, потенційних користувачів, складають стратегічні плани розвитку, програми, концепції. Про стратегічне планування як процес довготривалого планування, стратегічний план як документ, опрацьований у рамках процесу стратегічного планування, етапи планування тощо йшлося в консультації провідного методиста Марти Кушнерчук під час семінару-практикуму «Планування роботи на 2020р.: інформуємо, радимо, пропонуємо» 1 листопада в читальній залі ЦРБ.

Далее »

Зональна школа

10 жовтня  на базі Надвірнянської районної бібліотеки для дітей ім. Ірини Яцури було  проведено зональну школу на тему: “Пошук і перспективи бібліотечної роботи з дітьми” з метою покращення бібліотечного обслуговування з корисувачами-дітьми в бібліотеках-філіях. Відкрила заняття зональної школи та надала консультацію “Основні критерії роботи бібліотек з користувачами-дітьми” заступник директора ЦБС по роботі з дітьми Марія Ткачук.

Далее »

Фотокрос – 2019: читання в об’єктиві

З метою формування позитивного іміджу бібліотек як сучасних закладів культури, соціокультурних, інформаційних, комунікативних центрів, привернення уваги до проблем читання  з лютого по вересень серед бібліотек ЦБС проходив конкурс «Фотокрос – 2019: читання в об»єктиві». Згідно Положення на конкурс треба було представити фотоальбом із світлинами, які відображають моменти відвідування бібліотеки, демонструють радість спілкування з книгою, відкритий доступ до книжкових фондів. Роботи оцінювались за критеріями: відповідність темі, оригінальність, художній рівень, дизайн, якість виконання.

Журі підвело підсумок і визначило переможців:

В номінації «Вхід до бібліотеки – вільний» – Тисменичанська сільська бібліотека-філія (завідувач Галина Кушнірчук);

В номінації «Читай, щоб світ зробити кращим» – Білоославська сільська бібліотека-філія (завідувач Надія Гринюк);

В номінації «В бібліотеці з книгою: спілкуємось і відпочиваємо» – Ліснотарновецька сільська бібліотека-філія (завідувач Леся Качанюк) та Зеленська сільська бібліотека-філія (завідувач Надія Осташук).

Змістовні, оригінальні світлини представили на конкурс бібліотеки-філії сіл Гвізд (завідувач Олександра Куца), Битків (завідувач Марія Брайк), Пасічна (завідувач Оксана Вінтоняк), Красна (завідувач Надія Бойко), Білозорина (завідувач Юлія Пилип»юк), Молодків (завідувач Галина Середюк), Черник (завідувач Надія Осташук), Камінне (завідувач Олена Носкова), Парище (завідувач Ярослава Василишин).

Дякуємо всім учасникам та бажаємо  творчого натхнення в роботі!

 

Вітаємо переможців!

Відповідно до Положення про обласний конкурс «Краща бібліотека року», затвердженого наказом управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації з 1 квітня до 4 вересня проведено перший етап конкурсу серед бібліотек Надвірнянської ЦБС. Конкурс ініційовано з метою підвищення інтенсивності та якості інформаційно-бібліотечної діяльності, визначення кращих інновацій, ідей, що сприяють ефективній роботі, залученню потенційних користувачів до бібліотек.

Далее »

День професійного спілкування

Динамічний розвиток бібліотек, зміна їх суспільного призначення, трансформація завдань і функцій спонукають до підвищення кваліфікації, безперервної освіти.

Однією з ефективних форм підвищення кваліфікації є обмін досвідом.

Тож під час дня професійного спілкування, який відбувся 1 серпня, працівники філій ділились напрацюваннями в літній період, зосередивши в основному увагу на проекті «Канікули з Богом», в якому брали активну участь Верхньомайданська бібліотека-філія (завідувач Галина Токарук), Тисменичанська бібліотека-філія (завідувач Галина Кушнірчук, бібліотекар Любов Іванчук), Лісно- Тарновецька бібліотека-філія (завідувач Леся Качанюк). Про участь в загальносистемному проекті «Літо з бібліотекою» враженнями ділились завідувач Парищенською філією Ярослава Василишин, Юлія Пилипчук – завідувач Білозоринською філією.

Завідувач організаційно-методичним відділом ЦРБ З.Заяць поінформувала колег про підготовку до районного семінару, який відбудеться у вересні місяці на базі Гвіздської сільської бібліотеки-філії.

Провідний методист ЦРБ М.Кушнерчук провела дайджест фахового журналу «Бібліотечна планета» за 2018-2019 рр., акцентувала увагу на цікавих статтях, що стосується діяльності сільських книгозбірень.

  

День методичного інформування

Бути в ногу з часом, орієнтуватись на сучасні вимоги в професії – запорука успішного функціонування публічних бібліотек сьогодні.
2 липня в читальній залі ЦРБ проведено День методичного інформування з метою окреслення напрямків подальшої діяльності бібліотек-філій.

Директор ЦБС Галина Волошин виступила з організаційними питаннями, підвела підсумок навчання у форматі зональної школи на базі Верхньомайданської сільської бібліотеки-філії, висловила подяку завідувачу бібліотеки Галині Токарук.

Далее »

Семінар

Трансформаційні процеси і зміни в суспільстві, Стратегія розвитку бібліотечної справи в Україні до 2025 року «Якісні зміни бібліотек задля сталого розвитку України» стали основою щодо зміни пріоритетів, впровадження варіативних моделей бібліотечного обслуговування, зонування бібліотечного простору, створення комфортного середовища для забезпечення надання широкого спектру традиційних та інноваційних послуг.

19 вересня 2019 року організаційно-методичним відділом ЦРБ на базі Гвіздської сільської бібліотеки-філії для фахівців сільських філій відбувся семінар за темою: «Організація спеціального простору в бібліотеці і поза бібліотекою».

Далее »

Зональна школа

Туристично-краєзнавча діяльність бібліотек – це та діяльність, яка надає книгозбірням місцевого забарвлення, колориту, регіональної специфіки, самобутності. Бібліотеки мають бути готовими допомогти всім бажаючим у створенні уявлення про рекреаційно-туристичні можливості населеного пункту, співпрацювати з організаціями, фізичними особами, які займаються розвитком туризму, розвивати послуги. Про це йшлося 25 червня під час зональної школи «Бібліотеки і туризм в новому часі і просторі» на базі Верхньомайданської сільської бібліотеки-філії.

Далее »

Бібліоклас для молодих бібліотекарів

Сьогодні бібліотекарі повинні акцентувати увагу на використанні нових форм обслуговування громадян, а не традиційних, таких, як видача книжок. Послуги на основі інформаційних технологій  мають бути обов’язковим компонентом їхньої роботи.

21 травня 2019 року у центральній районній бібліотеці відбувся бібліоклас для молодих  бібліотекарів  «Обслуговування  користувачів:  проблеми  та  нові  підходи». Далее »

Блоковые шифры